وردپرس چیست و تا کجا می توان پیش رفت؟

وردپرس چیست ؟ قطعا می دانید در حال حاضر وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در زمینه طراحی وب سایت و ساخت کسب و کار اینترنتی است مخصوصا در کشور ما که از سال ها پیش با یک رشد کاملا عمودی به جایگاه بسیار محبوبی دست پیدا کرده. تا حدی که تقریبا تمام افراد مشتاق به راه اندازی کسب و کار اینترنت حداقل برای یک بار هم که شده اسم آن را شنیده اند.
محبوبیت وردپرس
آمار بالا که نتیجه مقایسه چندین سیستم مدیریت محتوا از ابزار گوگل ترند است کاملا خود گواهی می کند که در محبوبیت و همه پسند بودن وردپرس جای هیچگونه شک و تردیدی وجود ندارد.

با وردپرس چه سایت هایی می توان راه اندازی کرد؟

سیستم وردپرس در ابتدا که ساخته شد هدف آن ایجاد سیستم های وبلاگی بود اما این روز ها به جرات می توان گفت که هر نوع وب سایتی را می توان با آن راه اندازی کرد از سایت های شرکتی، فروشگاهی و وبلاگدهی بزرگ گرفته تا کسب و کار های کوچک. تا جایی که یکی از برنامه نویس های وردپرس گفته بود که ما در تعجب هستیم، بعضی از مواقع کاربران ما با سیستم وردپرس کار هایی انجام می دهند که حتی خود ما هم تا به حال نمی دانستیم این سیستم همچین قابلیت هایی دارد!

همانطور که گفته شد در حال حاضر محبوب ترین سیستم برای ایجاد کسب و کار اینترنتی وردپرس است، و ما در این مقاله از اساس کار شروع کرده ایم که وردپرس چیست ، و همینطور شما می توانید با خرید قالب وردپرس که (همان قالب های آماده هستند) می توانید هر نوع کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنید.
اما قطعا به دلیل اینکه خود ما هم از سیستم وردپرس برای راه اندازی این وب سایت بهره گرفته ایم نباید موجب شود که یک بررسی با تعصب داشته باشیم.
وردپرس در کنار تمام مزیت هایی که دارد قطعا خالی از عیب نیست!

بقیه مشکلاتی که وردپرس دارد (از جمله اینکه در سطح بین المللی بیشتر به عنوان یک سیستم وبلاگی به آن نگاه می کنند تا سیستم سایت ساز) را می توان نادیده گرفت یا حداقل با نصب افزونه ها ضعف های موجود را پنهان نمود.
اما یکی از مشکلات جدی و قابل توجه در وردپرس سنگین شدن پایگاه داده و پایین آمدن سرعت سایت در دراز مدت است.

شاید در ابتدا این مشکل زیاد جدی به نظر نرسد، اما بعد از راه اندازی وب سایت خودتان و در دراز مدت، زمانی که مخاطبان زیادی به سایت شما وارد شدند و اصطلاحا کسب و کارتان توسعه پیدا کرد خواهید دید به دلیل اینکه دیتابیس وردپرس بهینه نشده است حجم بالای اطلاعات منجر به کند شدن سرعت سایت شما خواهند شد
اگر کسب و کار شما قوی شده باشد قضیه بدتر می شود!
چرا؟ چون در آن موقعیت شما دیگر نمی توانید به یک سیستم اختصاصی نقل مکان کنید، چون باعث می شود سایت شما مدتی از دسترس خارج شود و یا رابط کاربری وردپرسی که کاربران به آن عادت کرده بودند از دست برود در نیتجه عده زیادی از مشتریان خود را از دست خواهید داد، راه حل این موضوع استخدام یک متخصص پایگاه داده است که دیتابیس شما را بهینه کند و این قطعا مستلزم هزینه زیادی است.
بنابراین اگر در حوزه کسب و کار اینترنتی هدف بلند مدت دارید لازم است که تدابیر مناسبی را از همین الآن بیندیشید نه وقتی که کار از کار گذشته است.
اگر هم راه حلی دارید باعث خوشحالی ماست که از طریق نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *