شبیه سخنرانان حرفه‌ای برای خودتان بازاریابی کنید

اگر می‌خواهید سخنرانان حرفه‌ای شوید، باید بتوانید بر هنر بازاریابی با تماس تلفنی، تسلط پیدا کنید تا در این حوزه خبره شوید.

سخنرانان

لوییس کریمر، یک متخصص سرشناس و تاثیرگذار در بازاریابی سخنرانان حرفه‌ای می‌گوید: “شما باید گوشی تلفن را بردارید و خود را در معرض این ریسک قرار دهید که شخصی به شما بگوید: بله”.

هر زمان که شما به سراغ گوشی می‌روید و تماسی را برقرار می‌کنید، یکی از نخستین سوالاتی که باید بپرسید این است که “در نظر دارید جلسه‌ی بعد را چه وقت در برنامه‌تان بگذارید؟” کریمر توصیه می‌کند که اگر آنها آماده‌ی خرید نیستند، پس حالا زمان مناسبی برای صحبت با آنها نیست.

بسیاری از مدیران اجرایی، مشاوران و مربیان تمایل دارند که تمام یا بخشی از کارشان به سخنرانی بگذرد. ترفندی که به کار می‌رود این است که چیز ارزشمندی برای گفتن داشته باشیم و سپس با افرادی که تمایل به پرداخت هزینه برای سخنرانان گوش بدهند، ارتباط برقرار می‌کنیم.

اخیراً در کنار خانم کریمر بودم، کسی که با سخنرانان حرفه‌ای کار می‌کند، سخنرانانی که به دنبال کسب و کارها و درآمد بیشتر هستند. او یکی از برجسته‌ترین ارائه‌کنندگان خبره در کنفرانس زمستان انجمن ملی سخنرانان بود که فوریه‌ی گذشته در لاس وگاس برگزار شد. کریمر بر کسب و کار سخنرانی احاطه کامل دارد. او در جایگاه یک رهبر برانگیزاننده و استراتژیست، هم با ستاره‌های سخنرانی و هم با تازه واردهای این عرصه کار کرده است.

جفری گیتومِر نویسنده‌ی کتاب پرفروش “کتابچه سرخ فروش” گفت: “پس از سال‌های بسیار فکر می‌کردم همه چیز را درباره‌ی این کسب و کار می‌دانم تا این‌که کار را با لوئیس شروع کردم (وفهمیدم هیج چیز نمی‌دانم).

این‌ها ۱۰ پرسشی هستند که کریمر به سخنرانان توصیه می‌کند، آنها را استفاده کنند تا کسب و کارهای بیشتری در انتظارشان باشد:

۱.آیا شما از سخنرانانی حرفه‌ای استفاده می‌کنید که پول‌شان را دریافت کرده‌اند؟

۲.شما چه زمانی، شروع به برنامه‌ریزی برای جلسه می‌کنید؟

۳.در گذشته از چه کسی استفاده شده است؟

۴.آیا تاریخی برای برنامه‌ی ویژه‌ی در نظر گرفته‌اید؟

۵.جلسه در کجا برگزار خواهد شد؟

۶.جلسه‌ی شما چه نوعی از جلسات خواهد بود؟

۷.چگونه در این تصمیمی که گرفته شده، سخنرانان مدنظر قرار می‌گیرند؟

۸.آیا این جلسه بر چیزی تمرکز دارد یا عنوانی برای آن در نظر گرفته شده است؟

۹.آیا بودجه‌ای در کار هست که من باید از آن آگاهی داشته باشم؟

۱۰.آیا چیز دیگری هست که شما از من بخواهید تا بر این اساس تصمیم گرفته شود که آیا گزینه‌ی مناسبی برای این جلسه هستم یا خیر؟

کریمر حرفه‌ی خود را با فروش در صنعت فولاد ایالات متحد آغاز کرد. بعداً یک سخنران حرفه‌ای به او پیشنهاد داد تا کریمر برایش کار کند. در طول همین زمان بود که او عبارت‌ها و پرسش‌هایی را آموخت که به کارش می‌آمدند. کریمر محصولاتی دارد که برای سخنرانان طراحی شده‌اند، افزون بر این بلاگی هم در زمینه‌ی کسب و کار سخنرانان به نشانی www.BookMoreBusiness.com دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *